Trasy Rowerowe
Wakacje z rodziną
Trasy Rowerowe
Inwestycja
Inwestycja
Większość polskich miast już od paru lat chętnie inwestuje w ścieżki rowerowe. Ekologia, rozładowanie ruchu samochodowego oraz aktywność fizyczna to główne motywy dla których powstają kolejne kilometry ścieżek. Trasy rowerowe w Kołobrzegu również doskonale wpisują się w ten trend. Jest jednak coś co je wyróżnia – niespotykane widoki oraz nadmorski klimat. Właśnie tak podróżuje się na dwóch kółkach po Kołobrzegu.
Osiedle Radzikowo – Plaża
Trasa rowerowa i piesza z osiedla Radzikowo w kierunku morza to doskonały pomysł na zwiedzenie zachodniej części Kołobrzegu. Cała trasa prowadzi przez tereny bagienne, ogródki działkowe, przecina ścieżkę rowerową z Kołobrzegu do Grzybowa i kończy się dokładnie przy zejściu na plażę. W przyszłości trasa ma być całkowicie oświetlona dzięki czemu nawet wieczorne lub nocne przejażdżki będą przyjemne i bezpieczne.
Nadmorski Park Zdrojowy
Trasa rowerowa przez Nadmorski Park Zdrojowy w Kołobrzegu to świetny sposób na poznanie zdrojowej części miasta. Trasa rozpoczyna się pod Latarnią Morską i prowadzi wzdłuż plaży, aż do ostatnich ośrodków wypoczynkowych po wschodniej stronie miasta. Malowniczą przejażdżkę możecie urozmaicić przerwą na kawę i gofra oraz zakupem świeżo wędzonych ryb w jednej z mobilnych wędzarni.
Kołobrzeg – Podczele
Trasa rowerowa Kołobrzeg – Podczele to doskonały pomysł na pierwszą wycieczkę krajoznawczą w okolicach Kołobrzegu. Wycieczkę zacznijcie pod Latarnią Morską skąd wyruszycie w kierunku wschodnim Nadmorskim Parkiem Zdrojowy do końca zabudowań sanatoryjnych. Następnie trasa wiedzie przez urokliwe i chronione obszary Ekoparku Wschodniego, aż do Podczela. Zabierzcie ze sobą aparat ponieważ po drodze będzie mnóstwo okazji do zdjęć w malowniczej scenerii.
Trasy Rowerowe
Na rowerze
Na rowerze
Czy wiesz, że przez Kołobrzeg wiedzie trasa R-10 Eurovelo, która po ukończeniu ma połączyć wszystkie nadmorskie miejscowości wzdłuż całego polskiego wybrzeża Bałtyku? Jednak zanim trasa zostanie ostatecznie przygotowana już teraz możecie poznać najlepsze trasy rowerowe w okolicach Kołobrzegu.
© Horyzont Apartamenty